04 lipca 2015

2015-06-07 - Dni Ścinawy 2015

Drugi dzień ścinawskiego festynu rozpoczął się od występu Grupy Teatralnej „Zaczarowana Kurtyna”, który przygotowała Teresa Kogut. Zgodnie z planem imprezy tego dnia na scenie swoje zdolności artystyczne zaprezentowali: grupa „Promyczek”- opiekun Barbara Genderka, grupa „Bez nazwy”- opiekun Dorota Krężel, Daria Rott i Klaudia Borowska, zespół muzyczny „Campanello” oraz młode wokalne talenty pod opieką Jowity Szubskiej. 
Ważnym punktem ścinawskich obchodów było przyznanie Nagrody Miasta i Gminy Ścinawa dla zasłużonego mieszkańca. W tym roku uchwałą Rady Miejskiej w Ścinawie nagrodę przyznano Kazimierzowi Makuchowskiemu, wieloletniemu pracownikowi ośrodka kultury, który z wielkim zaangażowaniem, już od ponad 40 lat, pracuje jako animator i instruktor. Statuetkę uroczyście wręczył i serdecznie pogratulował nagrodzonemu, Burmistrz Ścinawy- Krystian Kosztyła. Burmistrzowi towarzyszyli radni wchodzący w skład tzw. Rady Nominacyjnej, rozpatrującej wnioski w sprawie przyznania przedmiotowego wyróżnienia. 
Nowością ścinawskiego festynu były porady dietetyczne, których udzielała Olga Lewandowska, a z których bezpłatnie mogli skorzystać zgromadzeni na błoniach mieszkańcy. Atrakcji muzyczno-tanecznych nie było końca. Wystąpił jeszcze zespół Studio Balans, Zibi Band oraz pierwsza z gwiazd drugiego dnia obchodów, grupa Mayestat. Natomiast wisienką na torcie był występ znanego wszystkim zespołu Loka. -Pomimo chłodnego dnia świetnie się bawimy – mówi jedna z uczestniczek ścinawskiej imprezy. To jedyna okazja, żebyśmy mogli usłyszeć tak dużo znanych utworów i ciekawych zespołów w jeden weekend – dodaje. 
Na zakończenie dwudniowego festynu z okazji Dni Ścinawy odbył się huczny pokaz fajerwerków Żeby zobaczyć więcej zdjęć wybierz galerie :) 

Część 1. Zdjęcia z występów lokalnych artystów oraz z wręczenia nagrody miasta i Gminy Ścinawa dla Kazimierza Makuchowskiego.

Część 2. Zdjęcia z koncertu zespołu Mayestat.

Część 3. Zdjęcia z występu zespołu „Loka”.