2015-06-06 - Dni Ścinawy 2015

W sobotę od godz. 15:00, na ścinawskich błoniach rozpoczęto uroczyste obchody Dni Ścinawy 2015r. W czasie tegorocznej imprezy zapewniono mnóstwo atrakcji, od konkursów po występy gwiazd. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również wesołe miasteczko. Ścinawskie dzieci i młodzież nie mogły narzekać na nudę. 
Pierwszym punktem programu było wręczenie nagród w konkursie organizowanym przez CTiK pn. „Ścinawa – mój dom, moja ulica, moje miasto”. Zwycięzcami okazali się: Aleksandra Brycka, Marlena Szymańska, Nela Pajdzik oraz Paweł Flunt, którzy w nagrodę otrzymali bony o wartości 100 zł. 
Zaraz po tym odbył się pokaz animacyjny dla dzieci w wykonaniu Tomka i Kasi, którzy zabawiali najmłodszych. Swoje „pięć minut” miało także studio piosenki działające przy CTiK w Ścinawie oraz Zespół Folklorystyczny Ziemi Ścinawskiej, który umilił czas mieszkańcom prezentując swoje ludowe tańce i śpiewy. Spore zainteresowanie wzbudził dynamiczny pokaz karate ścinawskiego klubu Goju Ryu Shuseikan. 
Odbywały się konkursy dla dzieci i dorosłych, podczas których uczestnicy musieli wykazać się dużą sprawnością fizyczną, a po zajęciach ruchowych wystąpił „Kabaret z Konopi”, który wprowadził wiele humoru i rozbawił do łez. 
Gwiazdą sobotniego wieczoru był Janek Samołyk, który wraz z zespołem zaprezentował mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. 
Nocnym tańcom przygrywał zespół Bodzio Dance, a na zakończenie imprezy z muzyką elektroniczną wystąpili Space of Sound Team. Mieszkańcy gminy bawili się do późnych godzin. 

 Żeby zobaczyć więcej zdjęć z konkretnej galerii kliknij w zdjęcie :)

Część 1. do Kabaretu z Konopi

Część 2. Kabaret z Konopi

Część 3. Jacek Samołyk

Część 4. Bodzio Dance

Część 5. Space of Sound Team